Separatory membranowe stosuje się zawsze wtedy, gdy zachodzi potrzeba oddzielenia przyrządu pomiarowego od medium, ze względu na jego wysoką lepkość, wysoką temperaturę, właściwości ścierne lub korozyjne. Separatory membranowe łączone są z manometrami, przetwornikami
cisnienia lub sygnalizatorami ciśnienia. Łączenie może odbywać się poprzez radiatory lub kapilary.
Nasza oferta obejmuję również separatory z tworzywa, z przylaczem z tworzywa oraz specjalne ( m.in. papiernicze, separatory membranowe wyk. hastelloy C276).
W przypadku zainteresowania separatorami membranowymi spoza przedstawionej na stronie oferty prosimy o konkakt.
Przy składaniu zapytań lub zamówień dotyczących separatorów membranowych, prosimy o podanie następujących informacji:
rodzaj czynnika mierzonego ,
zakres pomiarowy przyrządu,
ciśnienie statyczne (w przypadku przyrządów różnicy ciśnień),
temperatura czynnika mierzonego.
W zakładach gdzie w procesie produkcji wykorzystuję się ciecze, pomiar ciśnienia jest krytyczny dla sprawnego funkcjonowania instalacji.
Często wykorzystywane płyny są niszczące dla materiałów z których czujniki czy mierniki ciśnienia są wytwarzane. W takich sytuacjach do oddzielenia sprzętu pomiarowego od niszczącej cieczy, wykorzystuje się separatory membranowe, inaczej zwane oddzielaczami chemicznymi. Dzięki temu mierzona substancja nie ma bezpośredniego kontaktu z miernikiem a z elastyczną membraną separatora, która przekazuje ciśnienie poprzez płyn wypełniający
do czujnika mierzącego. Odpowiednio dobrany, zamontowany oraz wypełniony płynem, separator membranowy ma znikomy wpływ na dokładność pomiarową układu.
Separatory membranowe pozwalają na pomiar cieczy bardzo gorących, lepkich czy korozyjnych.
Krytyczny dla skuteczności działania układu przyrząd pomiarowy – separator membranowy, jest dobór parametrów oddzielacza chemicznego.
Pod uwagę należy wziąć czynnik mierzony, temperaturę czynnika mierzonego, ciśnienie pracy czy, w przypadku mierników różnicy ciśnień, ciśnienie statyczne. Na podstawie powyższych parametrów dobiera się rodzaj separatora, materiał z jakiego zostanie wykonany, parametry membrany (średnica, grubość, materiał) oraz płyn wypełniający.
Dzięki naszemu doświadczeniu pomożemy dobrać odpowiednie parametry separatora membranowego do warunków pomiarowych, tak aby zapewnić jak najlepszą pracę układu separator – przyrząd pomiarowy.
Oferujemy separatory do przemysłu spożywczego, górniczego, papierniczego, farmaceutycznego itp.
Nasza firma oferuję także remonty separatorów membranowych. W wielu przypadkach remont niesprawnego separatora pozwala na oszczędności, ponieważ jest tańszy niż zakup nowego oddzielacza. Zajmujemy się wymianą membran, wymianą lub naprawą kapilar, ponownym napełnianiem separatora oraz kalibracją układu przyrząd pomiarowy – separator membranowy. Każdy remont jest indywidualnie wyceniany i oferowany klientowi wraz z opisem oceny sprawności dostarczonego do naprawy separatora.
Skontaktuj się z nami by uzyskać pełna ofertę naszej firmy i dowiedzieć się więcej o produkowanych przez nas separatorach membranowych:
zapytania@anwik.pl